Читаємо літом

Список літератури для 7-го класу

1. Українські народні пісні: «ой на горі та женці жнуть», «Стоїть явір над водою», «Гомін, гомін по діброві», «Ой у степу криниченька». Коломийки «Дозвілля молоді», «Жартівливі коломийки».

2. Іван Франко «Захар Беркут».

3. Тарас Шевченко «Мені тринадцятий минало», «Тополя», «Заповіт» (напам’ять).

4. Андрій Чайковський «За Сестрою».

5. Михайло Стельмах «Гуси-лебеді».

6. Григір Тютюнник «Климко».

7. Олекса Стороженко. «Скарб».

8. Богдан Лепкий. «Цвіт щастя», «Мишка (Казка для дітей: для малих і великих)».

9. Ліна Костенко «Чайка на крижині». «Крила».

10. Борис Харчук «Планетник».

11. Євген Гуцало. «Сім’я дикої качки».

12. Любов Пономаренко «Гер переможний»

13. Василь Симоненко. «Лебеді материнства» (напам’ять), «Ти знаєш, що ти – людина?» (напам’ять), «Гей, нові Колумби й Магеллани», «Перехожий».

14. Андрій Малишко «Пісня про рушник» (напам’ять), «Стежина» («Чому, сказати, й сам не знаю…»), «Вогник», «Приходять предки».

15. Анатолій Дімаров «Блакитна дитина» (Перша частина тетралогії «На коні й під конем») .

Список літератури для 8-го класу

1.     Українські народні пісні: «Зажурилась Україна», «Та, ой, як крикнув же козак Сірко», «Ой Морозе, Морозенку», «Максим козак Залізняк», «Чи не той то Хміль», «За Сибіром сонце сходить».

2.     Пісні Марусі Чурай: «Засвіт встали козаченьки», «Віють вітри, віють буйні», «Ой не ходи, Грицю…»

3.     Українські народні думи: «Маруся Богуславка», «Буря на Чорному морі».

«Слово про похід Ігорів»

4. Тарас Шевченко «Думи мої, думи мої…» (напам’ять уривок), «Ой три     шляхи широкії», «Мені однаково, чи буду» (напам’ять), «Минають дні, минають ночі».

5. Іван Франко «Іван Вишенський»

6. Леся Українка «Ви щасливі, пречистії зорі», «Давня весна», «Хотіла я піснею стати…» (напам’ять), «Давня казка» (уривок напам’ять).

7. Володимир Сосюра «Любіть Україну!» (напам’ять), «Сад» («В огні нестримної навали…»), «Васильки».

8.Борис Олійник «Вибір», «Ринг».

9. Володимир Підпалий «Тиха елегія», «Запросини»

10.Іван Малкович «Свічечка букви ї», «Музика, що пішла», «З янголом на плечі» (напам’ять)

11. Іван Карпенко-Карий «Сто тисяч»

12. Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною»